Taip dirbti verta!

„Lidl Lietuva“ – Top darbdavys 2024 Lietuvoje ir Europoje

Together at Lidl

Tarptautinis pripažinimas: „Lidl Lietuva“ šeštą kartą iš eilės pelnė geriausio darbdavio apdovanojimą
 

Top Employer 2024

Sparčiai auganti „Lidl Lietuva“ jau šeštus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje – pelnė „Top Employer 2024 Lietuva“ ir „Top Employer 2024 Europe“ sertifikatus. Geriausio darbdavio apdovanojimas bendrovei skirtas už kryptingai tobulinamą papildomą naudų sistemą, nuolat gerinamas darbo sąlygas bei pažangias personalo valdymo praktikas.

„Tai, kad geriausio darbdavio apdovanojimas „Lidl Lietuva“ suteikiamas jau šeštus metus iš eilės įrodo, kad nuolat tobulėjame. Siekiant pelnyti šį įvertinimą kasmet, nuolat geriname kolektyvo narių darbo sąlygas – reguliariai peržiūrime ir didiname atlyginimus, suteikiame papildomas naudas bei, žinoma, pasirūpiname tobulėjimo galimybėmis“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.

S. Savickienės teigimu, būti pripažintiems tarptautinėje rinkoje šeštus metus iš eilės – itin didelis pasiekimas, prie kurio prisideda kiekvienas kolektyvo narys. „Esame įvertinti ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje. Šeštą kartą suteiktas „Top Employer 2024“ įvertinimas – neabejotinai ir visos komandos narių nuopelnas. Mūsų darbuotojai itin motyvuoti ir pasiruošę stengtis dėl geriausių rezultatų – tiek departamentų, tiek komandų vadovai nuolat rodo pavyzdį bei veda komandos narius į priekį. Taip pat prie pripažinimo prisideda ir kiti komandos nariai, kurie savo įsitraukimu, motyvacija bei rezultatais formuoja lyderišką požiūrį ir norą praaugti save“, – sako S. Savickienė.

Reikalavimai auga kasmet

„Top Employer“ sertifikatus geriausiems darbdaviams suteikia Nyderlanduose įsikūrusi nepriklausoma organizacija „Top Employers Institute“. Visame pasaulyje darbdavius nominuojanti organizacija veikia jau daugiau nei 30 metų. Sertifikato siekiančios organizacijos turi pasižymėti pažangiomis personalo valdymo praktikomis bei naujais, šiandieninius darbo rinkos dalyvių poreikius, išpildančiais sprendimais. Taip pat, norint gauti „Top Employer“ sertifikatą, įmonės turi savo darbuotojams suteikti išskirtines darbo ir tobulėjimo sąlygas. „Motyvuoti darbuotojai – svarbiausias sėkmingos ir besiplečiančios įmonės elementas. Dėl šios priežasties mes rūpinamės, kad kiekvienas kolektyvo narys galėtų nuolat tobulėti bei mokytis ir turėtų galimybę kilti karjeros laiptais. Įmonėje kiekvienas darbuotojas turi asmeninį konkretų tobulėjimo planą, pagal kurį gali pasirinkti nemokamus mokymus. Statistika rodo, kad kolektyvo nariai nuolat tobulėja – 2023 kalendoriniais metais 13 proc. darbuotojų pakilo pareigose“, – pasakoja S.Savickienė.
 

Sandra Savickienė

Užtikrina finansinį stabilumą

„Top Employers Institute“ tyrimas vertina įmones atsižvelgdamas į pagrindines sritis: lyderystę ir strategiją, taikomas papildomas priemones darbuotojų motyvacijai ir tobulėjimui užtikrinti, gebėjimą pritraukti talentus bei visos komandos kasdienybę palengvinančius skaitmenizuotus personalo valdymo sprendimus, darbuotojų įtraukimą ir įvertinimą.

S.Savickienės teigimu, „Lidl Lietuva“ nuolat rūpinasi ir darbuotojų motyvacija, o prie jos augimo prisideda ir finansinį saugumą didinančios priemonės. Nuo šių metų sausio 1 d. įmonė didino parduotuvių ir logistikos centro darbuotojų atlyginimus – šiems kolektyvo nariams darbo užmokestis augo nuo 4 iki 9 proc. Pasak S. Savickienės, atlyginimai šiems darbuotojams didėja jau trečius metus iš eilės. Pernai rugsėjį atlyginimai augo ir administracijos komandai.

„Lidl Lietuva“ taip pat siūlo ir kitas atlygio paketo stiprinimo priemones, viena jų – „Lidl“ kortelės, kurias darbuotojai gali panaudoti apsipirkdami prekybos tinkle. Pernai šias korteles apsipirkimui kas mėnesį įmonė skyrė visiems darbuotojams, šiemet šį pastiprinimą tęs ir toliau, o nuo sausio mėnesio parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams kortelių vertė padidėjo 50 proc. „Užtikriname konkurencingą atlyginimą, kuris kolektyvo nariams padeda jaustis finansiškai saugiems. Taip pat parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams siūlome pakopinę užmokesčio sistemą, kuri leidžia jau pirmąją darbo dieną žinoti, kaip kelerių metų laikotarpyje keisis jų atlyginimas“ – sako S. Savickienė.

Rūpinasi fizine bei emocine sveikata

Siekiant užtikrinti kuo geresnes darbo sąlygas ir pasirūpinti gera darbuotojų savijauta, įmonė itin didelį dėmesį skiria ne tik konkurencingam darbo užmokesčiui, tobulėjimui, bet ir fizinei bei emocinei sveikatai. Viena iš įgyvendinamų priemonių – darbuotojams ir jų šeimų nariams skirta pagalbos programa „Gali mumis pasikliauti!“. Paskambinę visą parą veikiančiu nemokamu telefonu, „Lidl Lietuva“ komandos nariai ir jų artimieji su specialistais gali anonimiškai pasikonsultuoti finansiniais, asmeniniais bei teisiniais klausimais. „Be „Gali mumis pasikliauti!“ programos visiems komandos nariams suteikiame galimybę nemokamai apsilankyti dešimtyje gydytojo psichoterapeuto ar psichologo-psichoterapeuto psichoterapijos seansų per metus. Taip pat rūpinamės ir kolektyvo narių fizine sveikata – visus darbuotojus draudžiame papildomu sveikatos draudimu, į kurį įtraukiame vis daugiau aktualių paslaugų ir skiriame daugiau lėšų. Šaltojo sezono metu visus norinčius darbuotojus ir jų vaikus iki 14 metų kviečiame nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, o rudenį visiems komandos nariams dovanojame imunitetą stiprinančius vitaminų rinkinius“, – teigia S. Savickienė.

Susidomėjai darbu „Lidl“?

Visas šiuo metu atviras pozicijas gali rasti

ČIA